Sipariş Hattı: 0553 199 07 20

antalya elektronik sigara

Elektronik Sigara Antalya

Sigara içmek bazı kişiler için tamamen bağımlılık, bazı kişiler için ise sadece keyif anlamını taşıyabilmektedir. Pek çok zararı olan bu bağımlılığın ise yerini tutabilecek arayışlara giren kişilerin sayısı da oldukça fazladır. Sigara neden içilir? Ya da sigarayı neden bırakmalıyım? Gibi sorular ise tiryakilerin mutlaka yöneltmiş olduğu sorular arasında yer alır. Antalya elektronik sigara firması olarak bu konuda bir yazı kaleme almayı istedik.

Sigara içmenin en büyük nedenleri arasında bu maddeye belli bir zaman diliminde başlamış ve sonrasında devamını getirmiş olmak yatmaktadır. Çünkü sigara kullanımının özünde nikotin bağımlılığı yatmaktadır. Nikotin, vücuda giriş yaptıktan sonra rahatlama hissiyatı yarattığından dolayı devamı da mutlaka gelmektedir. Fakat rahatlama hissinin yanında bağımlılık, kanser, kalp krizi, damar tıkanıklığı ya da buna benzer pek çok ciddi hastalığı da beraberinde getirmektedir.

Sigaranın içildiği bölgeleri ve hangi oranla içildiği hesaplanacak olursa Türkiye’nin ön sıralarda olduğundan da bahsedebiliriz. Her geçen gün sigaranın azaltılması ya da tamamen bırakılması için ise çalışmalar devamlılığını sürdürmektedir. Elektronik sigaralara yönelim sağlanmasının en büyük nedenlerinden biri de sigaranın ortaya çıkardığı zararların tamamen yok edilmesini sağlayabilmektir.

Elektronik sigara Antalya bölgesinde turistik nedenlerden dolayı da sıklıkla tüketilmektedir. Özellikle bu bölgeye akın eden kişiler sigara yerine daha çok elektronik sigaralara yoğunlaşmaktadır. Elektronik sigaralar içerisinde herhangi bir kimyasal bulunmaması nedeniyle kişiler tarafından daha çok kullanılmaktadır. Farklı likitlerin ve bu likitlere bağlı olarak değişik tatların bulunması da sigaranın zararlarının tamamen azaltılabilmesinde etkili bir rol oynamaktadır.

E Sigara Antalya Satış Noktası

Sigarayı İçme Sebebimiz Tam Olarak Nedir? Öncelikle bu soruyu kendimize sormamız gerekiyor. Sigaraya başlama yaşı aslında günden güne düşmektedir. Bazı kişiler daha lise çağlarında ilk sigaralarını denerken bazıları ise ortaokul ya da ilkokulda sigara kullanımı gerçekleştirebilmektedir. Bunun nedeni ise aslında çevresel faktörlerin kişileri özendirmesi ve bunun sonucunda da sigara kullanımının yaygınlaşmasıdır. Okullarda, çocuk parklarında ya da buna benzer alanlarda sigara kullanımının yasaklanması her ne kadar azaltıcı bir faktörmüş gibi görünse de kişiler zaman içinde daha farklı faktörlerden etkilenerek sigara kullanmaya başlamaktadır. Özellikle ergenlik döneminde bu durumdan daha da sık bir şekilde bahsetmek söz konusu olabilmektedir.

E sigara Antalya denilince akla gelen en önemli firma olarak bu konularda tavsiyelerde bulunmayı kendimize bir borç biliyoruz.

Antalya elektronik sigara konusunda zengin bir şehir olduğundan dolayı burada bağımlılık oranının düşük olduğundan aslında net olarak bahsedebiliriz. Çünkü bu bağımlılık ile mücadele eden kişiler belli bir dönemden sonra daha fazla caydırıcılık özelliği bulunan elektronik sigaralara dönüş sağlayabilmektedir. Sigaranın sadece zararlarının değil, sosyal çevreye olan etkilerinin de tartışmaya açık olduğunu biliyoruz. Mesela ağız kokusuna neden olan ya da ikili ilişkileri kökünden sarsabilen bu maddenin yerini tutabilecek faktörlerden biri de hiç kuşkusuz elektronik sigaralardır. Özellikle uzun vadede sigara kullanımı sağlayan kişiler vücutlarının tahrip olmaması ya da sosyal çevrelerine karşı mahcup olmamaları için kullanabilecekleri ürünlerden biri elektronik sigara olarak bilinir. Hatta yurtdışında da sigara bağımlılığından tamamen kurtulabilmek için uzmanlar kişileri elektronik sigaralara yönlendirmektedir.

Elektronik sigaralar zaman içinde sigara kullanımının tamamen sonlandırılmasına da olanak sağladığından dolayı daha çok tercih edilmektedir. Her geçen gün sigaraya ödenen tutarlar da hesap edilecek olursa elektronik sigara kullanmanın maliyet açısından da daha karlı olduğunu söylemek mümkün olabilmektedir.

Sigara içenlerin çoğu gençken alışkanlıklara başlamaktadır. Sigara içen arkadaşları olmayan veya sigara içen ebeveynleri sigara içenler tarafından çevrelenmiş kişilere göre daha fazladır. Bazı ergenler “sadece denemek istediklerini” veya sigara içmenin “havalı”, “çok havalı” ya da “süper” olduğunu göstermektedir.

Tütün endüstrisinin reklamları, ürünleri için özel teklifler ve diğer tanıtım faaliyetleri toplumumuzda büyük bir etkiye sahiptir. Tütün endüstrisi, her yıl sigara içme eylemini heyecan verici, çekici ve tehlikeli olmayan reklamların yaratılması ve pazarlanması için milyarlarca lira harcamaktadır. Tütün kullanımı, video oyunlarında, İnternette ve televizyonda da gösterilir. Ayrıca, sigara içen filmlerin başka bir büyük etkisi vardır. Çalışmalar, filmlerde sigara içen aktörleri gören gençlerin sigara içmeye başlama olasılığının daha yüksek olduğunu göstermektedir.

Sigara kullanımı ile ilgili daha güncel bir etki ise elektronik sigaranın çok moda olduğunu, diğer elektronik cihazların yüksek teknoloji ürünler olduğunu da göstermektedir. Genellikle elektronik sigaralar geleneksel tütün ürünlerinden daha zararsız ve kolay kullanılır olarak görülürler. Bu cihazlar, yeni kullanıcılar için nefes almayı öğrenmek için kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Antalya elektronik sigara kullanımı gerçekleştiren kişiler ise kısa vadede sigaranın olumsuz etkilerinden kurtulabilmektedir.

Nikotin Sizi Nasıl Etkiler?

·         Hem nikotin hem de tütün dumanındaki diğer kimyasallar, akciğerler aracılığıyla kana ulaşır. Oradan, nikotin vücut boyunca hızla yayılır.

Küçük miktarlarda solunduğunda nikotin hoş bir duyuma neden olur ve tüketiciyi hoş olmayan hislerden uzaklaştırır. Bu tütün kullanıcısı daha fazla tüketmek ister. Nikotin, sigara içen kişinin ruh halini etkileyen, beyin ve merkezi sinir sisteminin kimyası içinde hareket eder. Beyin devrelerini dopamin adı verilen bir kimyasal ile sel gibi diğer bağımlılık yapan ilaçlar gibi çalışır. Nikotin ayrıca, fark edilmek için yeterli olmayan; fakat kalbinizi hızlandıracak ve kan basıncınızı artıracak bir miktarda adrenalinin “acele etmesine” neden olur.

Nikotin bir nefes sonrasında saniyeler içinde beyine ulaşır ve etkileri birkaç dakika içinde dağılmaya başlar. Daha sonra, kullanıcı rahatsız ve gergin hissetmeye başlayabilir. Genellikle, ciddi yoksunluk belirtileri hissetme noktasına ulaşmazsınız; ancak sigara içen kişi zamanın geçişinden daha rahatsız olur. Bu çoğunlukla kişinin tekrar sigara içmesine neden olur. Belirli bir anda, kişi tütün tüketir, tatsız duyumlar kaybolur ve döngü devam eder. Sigara içen bir süre sonra tekrar sigara içilmezse, yoksunluk belirtileri zamanla kötüleşir.

Vücut nikotine uyum sağladığından, sigara içenler kullandıkları tütün miktarını artırırlar. Bu, kanınızdaki nikotin miktarını artırır ve aynı etkiyi elde etmek için daha fazla tütün gerekir.  Zamanla, bir sigara içen belirli bir nikotin seviyesine ulaşır ve daha sonra nikotin seviyesini rahat bir seviyede tutmak için alımla devam etmesi gerekir.

Sigara içenler kısa sürede nikotin bağımlı hale gelebilir ve sigarayı bıraktıklarında fiziksel ve duygusal (zihinsel veya psikolojik) yoksunluk belirtileri yaşayabilirler. Bu semptomlar arasında şunlar sayılabilir: Sinirlilik, baş ağrısı ve uyku bozuklukları. Bununla birlikte, bağımlılığın gerçek göstergesi insanların sigara içmenin zararlı olduğunu bilmelerine rağmen hala sigara içmeleridir; çünkü hayatlarını, sağlıklarını ve ailelerini sağlıksız yollarla etkilemektedir. Aslında, sigara içen çoğu insan sigarayı bırakmak ister.

Araştırmacılar ayrıca sigara tütününde bulunan diğer kimyasalları da analiz ediyorlar, bu da insanların sigarayı bırakmasını zorlaştırıyor. Hayvanların beyinlerinde tütün dumanı, nikotinin etkileri ile tam olarak açıklanmayan kimyasal değişikliklere neden olur.

Sigara içicisinin normal bir sigaraya aldığı ortalama nikotin miktarı yaklaşık 1 ila 2 miligramdır (mg). Gerçekte aldığınız miktar, nasıl içtiğinize, kaç tane nefes aldığınıza, ne kadar derin nefes aldığınıza ve diğer faktörlere bağlıdır.

Antalya elektronik sigara satışı ve kullanımı konusunda son derece yaygın iller arasında yer almaktadır. Sigaranın etkisinden tamamen kurtulmak ya da etkisini azaltmak isteyen kişiler gönül rahatlığı ile bu tür ürünlere geçiş sağlayabilmektedir. Hatta bu tür ürünler sadece kişilerin nikotin ihtiyaçlarını karşılamalarına da aracı olabilmektedir.

Nikotinin Gücü Nedir?

Sigara içenlerin yaklaşık 2’si sigarayı bırakmak istediklerini ve yaklaşık yarısı sigarayı bırakmayı her yıl denediğini belirtmektedir, ancak birkaç kişi yardım almadan bunu başarmaktadır. Bunun nedeni sigara içenlerin sadece fiziksel olarak nikotin bağımlısı olmaları değil, aynı zamanda güçlü bir duygusal (psikolojik) bağımlılık olmasıdır. Nikotin, sigara içmenin davranışını, ruh halini ve duygularını etkiler. Sigara içen kişi, hoş olmayan duygu ve duyguların üstesinden gelmek için tütün kullanıyorsa, bu durum sigarayı bırakmaya çalışırken bazı sigara içenler için problem olabilir. Sigara içen, sigara içmeyi sosyal aktivitelerle ve diğer pek çok etkinlikle ilişkilendirebilir. Bütün bu faktörler sigarayı bırakmayı zorlaştırır.

Aslında, sigarayı bırakmak, eroin ya da kokain gibi maddelerden vazgeçmekten daha zor olabilir. Araştırmacılar 2012 yılında, bağımlı oldukları maddeyi kullanmayı bırakmaya çalışan 28 farklı araştırmayı gözden geçirmiştir. Araştırmacılar,% 18’inin alkol kullanmayı bırakabildiğini ve% 40’ın üzerinde kişinin esrar veya kokain bırakabileceğini, ancak% 8’inin sigarayı bırakabileceğini bulmuşlardır.

Elektronik Sigaralarda Nikotin Oranı

Dumansız tütün ürünleri yüksek dozda nikotin sağlar. Nikotin, kana ya da burundan kan dolaşımına girer ve vücudunuzun her yerine ulaşır. Dumansız tütün ürünlerinde, nikotin tütünün gram (g) miligramında miligram (mg) olarak ölçülür. Bunun büyük ölçüde değiştiği bulunmuştur. Örneğin nemli enfiye için 4 ila 25 mg / g, kuru enfiye için 11 ila 25 mg / g ve tütün çiğnenmesi için 3 ila 40 mg / g arasında değişmektedir. Bir kişinin aldığı nikotin miktarını etkileyen diğer faktörler şunlardır:

Tütün markası
Ürünün pH’ı (ne kadar asidik olduğu)
Çiğnenmiş miktar
Tütün miktarı
Bununla birlikte, dumansız tütün kullanan kişilerle karşılaştırıldığında nikotin kan seviyelerinin büyük ölçüde aynı olduğu gösterilmiştir.

Antalya elektronik sigara konusunda son derece yaygın bir bölge olduğundan ve devamlı olarak satışı gerçekleştirildiğinden dolayı kişilerin tükettikleri nikotin oranı da son derece düşüktür. Eğer kişiler yaygın olarak sigara kullanımı gerçekleştiriyorlar ise katran ve karbon monoksite de maruz kalmaktadır. Bunun sonucunda ise çok daha olumsuz etkiler ile karşılaşmak söz konusu olabilmektedir.

Sigarayı Bırakmak Zor Mudur?

Tütün kullanmayı ya da tüketimini azaltmak için hem fiziksel hem de zihinsel olarak nikotin yoksunluk belirtileri ortaya çıkar. Fiziksel olarak, vücudunuz nikotin yokluğuna tepki verir. Zihinsel olarak, davranışlarda büyük bir değişiklik gerektiren alışkanlıktan vazgeçmek zorunda kalınabilmektedir. Duygusal olarak kişiler en yakın arkadaşlarını kaybettiklerini de hissedebilmektedir. Çalışmalar, dumansız tütün ürünlerinin kullanıcılarının sigarayı bırakan sigara içenleri olarak bıraktıkları kadar sıkıntıya sahip olduklarını göstermiştir.

Tütün alışkanlıklarını birkaç hafta veya daha uzun bir süre boyunca kullananlar, aniden tütünü kullanmayı bıraktıkları veya tükettikleri miktarı önemli ölçüde azalttıkları takdirde yoksunluk belirtilerine sahip olacaklardır. Semptomlar rahatsız edici olmakla birlikte, nikotin yokluğu sizin için bir tehlike değildir. Genel olarak, bu semptomlar birkaç saat içinde başlar ve nikotin ve türevlerinin çoğu artık vücutta kalmadığında yaklaşık iki ila üç gün sonra en yüksek yoğunluklarına ulaşır. Bu semptomlar birkaç gün ila birkaç hafta sürebilir ve her gün tütün kullanmadan rahatlamanız sağlanır.

Nikotin yoksunluk belirtileri aşağıdakilerden herhangi birini içerebilir:

 • Baş dönmesi (bıraktıktan sonra bir ila iki gün sürebilir)
 • Depresyon
 • Hayal kırıklığı, sabırsızlık ve öfke duyguları
 • Kaygı
 • Sinirlilik
 • Uyku bozukluğu, uykuya dalmak, uykuda kalmak, kötü rüyalar ve hatta kabuslar dahil olmak üzere uyku bozuklukları
 • Konsantrasyon problemleri
 • Huzursuzluk ya da can sıkıntısı
 • Baş ağrısı
 • Yorgunluk
 • İştah artışı
 • Kilo alımı
 • Daha yavaş kalp ritmi
 • Kabızlık ve gaz
 • Öksürük, ağız kuruluğu, boğaz ağrısı ve burun akıntısı
 • Göğüste baskı

Bu semptomlar, bir kişinin tekrar nikotin düzeyini arttırmak ve semptomları durdurmak için tütün kullanmaya başlamasını sağlayabilir.

İşte bu tip nedenlerin var olduğunu düşünecek olursak elektronik sigaraya geçiş yapmanın çok daha faydalı olacağından da bahsedebiliriz. Antalya elektronik sigara kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişiler Antalya ili içerisinde ürünleri satın alabilmekte ve hemen kullanmaya başlayabilmektedir. Ürünler aynı zamanda firma tarafından Antalya bölgesine elden teslim edilebilmektedir.

Sigarayı Neden Bırakmalısınız?

Sigarayı bırakmak için en önemli nedenlerden biri iç huzuru yerine getirmek ve sağlığın yeniden eski haline kavuşmasını sağlamak olmalıdır. Sigarayı bırakabilmek için ise kişilerin mutlaka inançlı ve istikrarlı olması gerekmektedir. Hatta sigarayı kendi başına bırakamayan kişilerin psikolojik destek alması da mümkün olabilmektedir. Psikolojik destek aracılığı ile kişiler kısa vadede sigaranın etkisinden vücuda olan olumsuz faktörlerden kurtulabilmektedir.

Elektronik sigara Antalya bölgesi için ciddi anlamda artış gösteren unsurlar arasında yer almaktadır. Eğer kişiler sigarayı tamamen bırakamıyor ise elektronik sigarayı bir araç olarak da kullanabilmektedir. Nikotin oranının elektronik sigaralar sayesinde her geçen gün daha da düşürülmesi, belli bir süre sonunda sigaranın tamamen bırakılabilmesine de aracı olmaktadır.

Elektronik sigara kullanımı gerçekleştirmek hem sosyal çevre ile olan ilişkilerin düzenlenmesine olanak sağlamaktadır. Böylece sigara kullanmayan kişiler sigaranın kendisinden çıkan dumandan etkilenmez ve halka açık alanlarda insanlar rahat bir şekilde rahatsızlık duymadan sosyalleşebilir.

elektronik sigara antalya, e sigara antalya, antalya elektronik sigara satışı

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Satın Al - Bilgi Al
Merhaba Likitler Hakkında Bilgi Almak İster misin?