Sipariş Hattı: 0553 199 07 20

Elektronik Sigara Malzemeleri Antalya

Elektronik Sigara Malzemeleri Antalya

Elektronik sigara veya e-sigara, pille çalışan ve sigara içme hissi veren cihazlardır. Genellikle sigara gibi görünürler, ama farklı çalışırlar. Elektronik sigara kullanımı “vaping” olarak bilinir. Kullanıcı, cihazın ağızlığından soluk alır. Bu, buharlaştırıcının kartuş içindeki sıvıyı ısıtmasına neden olur. Sıvı nikotin, aromalar ve diğer kimyasalları içerir ki bu daha sonra solunan buhar haline gelir.

Bu cihazların şekli ve şekli üretici ve modele göre değişir. En popüler formlar, normal bir sigaraya benzeyen biçimlerdir, ancak aynı özellik nedeniyle işlevsellik sınırlıdır. En gerçekçi elektronik sigaralarda piller küçük boyuttadır ve bu nedenle düşük performansa sahiptir. Sigaraların taşınması için kullanılan geleneksel pakette çok benzer taşınabilir şarj bulunmaktadır. Ayrıca elektronik sigaraların kitleri olarak bilinen PCC, sadece tüketicilere bağımsızlık duygusunu daha fazla vererek anında elektronik sigara şarj etmek için kullanılan bir iç pil ile kasa bulunmaktadır.

Türkiye’de bulunan elektronik sigaralar da yapı olarak çok farklı değildir. Aynı üretici firma tarafından dünyaya dağıtıldığından yalnızca model değişiklikleri görülmektedir. Elektronik sigara malzemeleri Antalya‘da genel olarak boru, pil, likit deposu, buharlaştırmayı sağlayan ısı parçası ve ağızlıktan oluşmakta ve satılmaktadır.

Her parçanın ayrı bir önemi ve titizlik ile temizlenme zorunluluğu vardır. Bazı parçalar elektronik sigaranın ömrü kadar kullanılabilse de bazı parçalar kullan-at şeklindedir. Bu yüzden ömür boyu kullanılacak malzemelerin düzenli bir şekilde temizlenmesi tüketicinin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Antalya Elektronik Sigara Malzemeleri Satışı

Ülkemizde parçaların satışını ve temizliğini en iyi şekilde yapan yerlerden birisi ise Antalya’dır. Elektronik sigaraların Türkiye’deki dağıtım merkezi olarak bilinen Antalya, bu sektörde ilerleme kaydetmiş ve müşteri kitlesine en iyi şekilde hizmet vermektedir. Elektronik sigara malzemeleri açısından oldukça gelişmiş olan Antalya, satışlar ve parçaların bakımı için de özen göstermektedir.

Bir dönem haberlere dahi konu olan patlama tehlikesi, sahte olarak üretilen elektronik sigaralardan kaynaklı olan patlamalardır. Bu ürünlerin yapısı oldukça kalitesiz malzemelerden oluşmakta ve kullanılan yakıt, sıcağa maruz kaldığında beklenilenden daha hızlı bir şekilde genleşmektedir. Patlamaların sonucu da gazın hızlı bir şekilde genleşmesinden kaynaklanmaktadır. Ancak bu sahte ürünler, elektronik sigara piyasasından tamamen toplatılmış ve herhangi bir örneği kalmamıştır. Artık sektörde tamamen kaliteli malzemelerden üretilmiş ve güvenilir elektronik sigara modelleri bulunmaktadır. Bu sayede elektronik sigara tüketicileri, gönül rahatlığı ile tüketim yapabilmektedir.

Bazı insanlar elektronik sigaraların sıradan sigaralardan daha güvenli olduğunu ve insanların sigarayı bırakmalarına yardımcı olmak için kullanılabileceğini düşünmektedir. Ancak kullanımlarının sağlık riskleri hakkında veya sigarayı bırakmaya yardımcı olmaları konusunda çok fazla şey bilinmemektedir. Ancak, elektronik sigaraların bazı tehlikeleri hakkında bilinenler ise şunlardır:

·         Bağımlılık yapan nikotin içerirler.
·         Diğer potansiyel olarak zararlı kimyasallar içerirler.
·         Elektronik sigara kullanımı ile ergenlerde tütün sigaralarının kullanımı arasında bir ilişki vardır.
·         Elektronik sigaralardaki sıvı, bir kişi içerse, koklarsa veya dokunursa nikotin zehirlenmesine neden olabilir.

Elektronik sigara, geleneksel tütün gibi katran veya karbon monoksit üretmez. Bazı elektronik sigaralarda nikotin bulunmamakta ve bunun yerine uzun süreli bilinmeyen etkiler ile aroma verici maddeler tanıtılmaktadır (bazı çalışmalar olası toksisitelerini değerlendirmektedir). Buna ek olarak, kısa vadede elektronik sigara kullanımının geleneksel tütün kullanımını azaltmaya ya da bazı durumlarda tütünün terk edilmesine yardımcı olabileceği düşünülmektedir.

Elektronik sigaraların ana dezavantajı, uzun vadeli etkilerinin bilinmemesidir. : Enfiye etkisi, geleneksel bilinen durumunda kanser, iskemik kalp hastalığı, kronik obstrüktif pulmoner hastalık (COPD), bronşit, kronik amfizem ortaya çıkabilmektedir. Bazı uzmanlar, uzun vadeli etkilerin geleneksel tütünün zaten bildiği ve neden olduğu durumlardan daha kötü olamayacağına inanmaktadır.

Elektronik sigara malzemelerinden olan nikotin cihaz içerisinde yoksa elektronik sigaralar fiziksel bağımlılık yaratmaz. Bağlanma riski tütünün değiştirilmesinde, tüketimin azaltılmasında ya da hiç sigara içmeyen kişiler tarafından rekreasyonel olarak kullanılmasına bağlıdır. Ancak elektronik sigaraların nikotin için psikolojik bağımlılığı koruyabildiğini bilmek önemlidir.

Bağımlılığın kısa süreli fiziksel bir bileşeni ve zaman içinde daha kalıcı olan psikolojik bir yanı vardır. Elektronik sigara, geleneksel sigara ile benzerlik göz önüne alındığında, sigara ile davranışları kırmayı zorlaştırır. Son olarak, sigara içenlerin davranışını önledikleri ve sigarayla mücadele kampanyalarında bugüne kadar elde edilenlere zarar verdikleri için, gelecekteki sigara içicilerin üzerindeki etkisi tehlikelidir. Elektronik sigara gençlerde tütün tüketimini artırabilir ve tütün tüketimini “normalleştirebilir” .

Elektronik Sigaranın Sağlığa Zararları

Dünya Sağlık Örgütü ancak kural yok, bunun nedeni bu alternatifin yoksa tüketiciler için toksik anlamda olup olmadığını etkinliğini kanıtlayan çalışmalar eksikliği etkili replasman tedavisi olarak elektronik sigara tanımadığı uyardı Bu tür çalışmalar yapıldıktan sonra etkili bir değiştirme çözümü olabilir. ABD’de FDA (Gıda ve İlaç İdaresi) elektronik sigara onaylamadı ve bu özellikli cihaz geleceği içeren yönetmelik çeşit yayınlanmasında amaçlamaktadır. Ancak Sottera DC Circuit için deneme Temyiz (ABD Mahkemesi de, V. Gıda ve İlaç İdaresi) Mahkeme kararı, FDA’nın Federal Gıdaya dayanan herhangi bir yetki alanı bulunmadığını düşündüğü için üreticiler lehine düşmüştür. Elektronik sigara malzemeleri ise aşağıda listelenmiştir:

·         Nikotin: Sigara içenler için ana bileşen. Sigara eklenmesi, bu bileşiğin tam olarak bir ilavesidir. Nikotinin vücut içerisinde salınması ile beyinde tatmin edici bir istek oluşur. Bu şekilde tüketici, sigara bağımlısı haline gelir. Elektronik sigaralarda, tüketici tercihinde 0mg’den 18mg’ye farklı seviyelerde bulunabilir.

·         Damıtılmış su: sadece “taşıyıcı” olarak kullanılır ve “duman” ın benzeşmesine yardımcı olur.

·         Sitrik asit: Aromayı etkiler ve sıvının buharlaşmasına yardımcı olur.

·         Yapay veya doğal tatlandırıcılar: Bu bileşenler, diğerlerinin yanı sıra sıvı, tütün, mentol, kiraz, vanilyaya farklı tatlar verir.

·         Propilen glikol ve / veya bitkisel gliserin: Bu maddeler çözücüler, taşıma ve donma noktasını azaltmak ve sıvının kaynama noktasını arttırmak için kullanılır. Çok elektronik sigara ve sözde zararlı etki için sıvı içinde bu bileşenlerin kullanımı hakkında sürülmektedir, ancak defalarca bu bileşiklerin hiçbirinin sağlığa zararlı olduğu gösterilmiştir. Aslında daha tarafından kullanılmış İlaç ve gıdalarda 50 yıl olumsuz sonuçlara neden olmaz.

Propilen Glikol Nedir?

Dünyadaki propilen glikolün % 45’i doymamış polyester reçinelerin üretimi için kimyasal hammadde olarak kullanılmaktadır. Bir elektronik sigara malzemesi olan Propilen glikol, bir kopolimer oluşturmak için doymamış maleik anhidritler ve izoftalik asit karışımı ile reaksiyona girer. Bu kısmen doymamış polimer, ısıyla sertleşen plastiklerin üretilmesi için daha fazla çapraz bağlamadan geçer. Propilen glikol ayrıca poliüretan üretmek için kullanılan oligomerleri ve polimerleri oluşturan propilen oksit ile de reaksiyona girer. Propilen glikol kullanımı, gıda ürünleri ve ilaçların üretimi için güvenli kabul edilir. Gıda propilen glikol, bir çözücü ve gıda koruyucu olan ve aynı zamanda tütün ürünleri ve hayvan yemi için de kullanılan, elektronik sigaralarda kullanılan sıvılardaki ana bileşen olan bir E1520 katkısı olarak kullanılır. Propilen glikol kullanımı, iksirler, vücut losyonları, şampuanlar, emülsiyonlar, macunlar, kremler ve rujlar gibi kişisel bakım ürünleri ve kozmetiklerin üretiminde de mümkündür.

Sıvıların sıcaklığını yükseltmek ve daha düşük propilen glikol özellikleri klima sistemleri, havalandırma ve gıda soğutma sistemleri ve diğer soğutma ekipmanında Lokal ısıtma, uçak ve otomobil antifriz için buz önleyici sıvıların bileşimlerinde kullanımını sağlar. Propilen glikol bazlı olarak, diazepam ve lorazepam gibi oral ve enjekte edilebilir ilaçlar oluşturulur.
Propilen glikolün deri ile uzun süreli teması, güçlü tahrişe neden olmaz. Suda seyreltilmemiş propilen glikol, gözlerde minimal tahriş edici etkiye sahiptir ve bazen küçük geçici konjonktivite yol açar. Propilen glikol buharı, gözlerde ve üst solunum yollarında tahrişe neden olabilir. Propilen glikol buharlarının solunması insana önemli bir tehlike değil, tiyatro yapımları için propilen glikol sis uzun süreli maruz kalma, solunum tahriş olmasına neden olabilir.

Bir araştırmaya göre, iç mekân havasındaki platin, propilen glikol ve glikol eterlerin konsantrasyonu, solunum ve bağışıklık bozukluklarının gelişme riskini artırmaktadır. Propilen glikol esterlerinin sık sık solunmasının, astım, saman nezlesi, egzama ve alerjilerin gelişmesine yol açtığı ve% 50 ile% 180 arasında bir risk artışı sağladığı kanıtlanmıştır. Bu konsantrasyon, bu bileşenleri içeren su bazlı boyaların ve deterjanların kullanımı ile ilişkilidir. Elektronik sigara likiti Antalya içerisinde arayanlar sitemiz kategorisinden ulaşabilirler.

Elektronik sigara malzemelerinden birisi olan Propilen glikolün tüketicinin vücudunu olumsuz etkilememesi nedeniyle birçok gıda ürününün üretiminde kullanılır. Maddenin özel bir özelliği, nemi tutabilmesidir. Bu nedenle neredeyse her zaman inhaler ve nebülizatörlerin bir elemanıdır. Propilen glikol nedeniyle, gerekli maddeler hızla solunum sistemine girer. Kartuşlarda bulunan tıbbi, saflaştırılmış nikotin, propilen glikol içinde özel olarak çözündürülür. Her elektronik sigara durumunda, karışımın buharlaşmasından dolayı bir ısıtma elemanı vardır. Elektronik sigara yedek parçaları Antalya içerisinde arayanlara özel sitemiz yeni kategorisinden ulaşılabilir.

Ancak, nikotin propilen glikol içinde çözüldüğünden, solunum sistemine girişi daha az zorlaşır.  Bugün birçok endüstride kullanılmaktadır. Kullanımı sadece onaylanmış değil, aynı zamanda dünya çapında isimleri olan yetkili sağlık kuruluşları tarafından da onaylanmıştır. Bugüne kadar, bilim adamları bu bileşenin kullanımından herhangi bir yan etki kaydetmemiştir. Doktorlara göre, propilen glikol solunduğunda toksik etkilere neden olmaz. Bu sebeple bugün dünyanın en ünlü  e-sigara sıvı üreticilerinden kullanılmaktadır. Propilen glikol, genellikle nikotin barındırmamaktadır. Bu nedenle de her ülkeden kabul görmüş ürünler arasında yer almaktadır.

elektronik sigara malzemeleri antalya, antalya elektronik sigara malzemeleri satışı

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Satın Al - Bilgi Al
Merhaba Likitler Hakkında Bilgi Almak İster misin?